EJOI-siker

Az Európai Junior Informatikai Diákolimpia (EJOI) online versenyét 2020. szeptember 3-5. között rendezték meg Nagykanizsán.

A versenyen iskolánk két diákja is részt vehetett a magyar csapat tagjaként, Jenei Marcell és Kovács Kristóf 9.A osztályos tanulók. A csütörtöki napon csak verseny tesztelés volt, majd pénteken és szombaton rendezték a két versenynapot. Ekkor 11.00-15.00-ig tartottak a versenyek.

Az első nap Jenei Marcell a legjobb magyar eredményt hozta, második nap pedig a második legjobb magyar eredményt. Így összesítve magyar csapatban 2. lett. A nemzetközi mezőnyben éppen csak lemaradt a bronz minősítésről.

Kristóf is mindent beleadott, így az unofficial mezőnyben a 26. helyet szerezte meg.

Gratulálunk ehhez az igen kimagasló teljesítményhez! Nagyon büszkék vagyunk diákjainkra.

Köszönjük tanáraiknak, Pacsuta Tibornak és Dajka Miklósnak az odaadó felkészítő munkát!

Comments are closed.